Jemi Nje Komb - Portali shqiptar i informazionit

Lajme

Sporti

Bota

Shkenca

Kuriozitete

 • item-thumbnail

  Horoskopi, 22 shkurt

  Dashi  Do të mendoheni gjatë para se t’i konfidoni partnerit, diçka shumë personale, pasi një gabim i vogël mund t’iu kushtojë shumë shtrenjtë. Madje ...

 • item-thumbnail

  Përgjigjet e pyetjeve tuaja mbi kremrat

  Cila është sasia e kremit që duhet të aplikojmë në fytyrë? Disa studime kanë treguar se nëse përdoret sasia e duhur e kremit në fytyrë, rezultatet do ...

 • item-thumbnail

  Kush e zhveshi Pandeli Majkon?!

  Në faqen në Facebook, “Maçoku i zi”, po qarkullon një foto e Pandeli Majkos, i cili para pak ditësh humbi pallton në Forumin Rinor të PS-së. Mesa duke...

Shendetsi

Reçeta

 • item-thumbnail

  Sallatë me perime të pjekura

  Perimet janë ushqimi ideal për ata që duan të hanë shëndetshëm. Veçanërisht në ditë festash kur njerëzit e ngarkojnë stomakun me ushqime plot kalori e...

 • item-thumbnail

  picë me lule kungulli

  Një nga ushqimet që preferojnë më së shumti fëmijët dhe adoleshentët janë picat. Por mos mendoni se të shijshme janë vetëm ato me proshutë a kërpudha....

 • item-thumbnail

  Receta për një supë pule të shijshme

  Në ditë të ftohta dimërore, një pjatë supe është ushqimi më i mirë për tu konsumuar, veçanërisht supërat e lehta, të shijshme dhe që nuk kërkojnë shum...

 • item-thumbnail

  Biskota me arrë kokosi

  250 gr pluhur arrë kokosi 250 gr sheqer 4 të bardha vezësh 50 gr çokollatë Në një tenxhere vendosim sheqerin, pluhurin e kokosit dhe të bardhat e vezë...

 • item-thumbnail

  Sallatë me thjerrëza dhe mocarela

  Sallatë me thjerrëza dhe mocarela 200 gr thjerrëza 1 qepë të kuqe 1 karrotë 250 gr mocarela 5 lugë gjelle lëng perimesh 2 lugë gjelle uthull e bardhë ...

 • item-thumbnail

  Pastiçe me proshutë

  Pastiçe me proshutë 400 gr makarona 2 kokrra qepë 250 gr proshutë 1 lugë kafeje trumëz 600 ml qumësht 75 gr djathë gorgonxola 4 kokrra vezë 40 gr peks...